בית ספר לייעוץ ביוגרפי | אם החיטה | מהו הייעוץ הביוגרפי?

מהו הייעוץ הביוגרפי?

 

 

דרך הייעוץ הביוגרפי, התודעה מתפתחת.

הרפואה המשלימה החלה את דרכה בהבנה שהנפש היא המשפיעה על הגוף, והגוף הינו "תחנה אחרונה" בביטוי של מצבים נפשיים וחוסר זרימה. הרפואה המשלימה נמצאת בהתפתחות מתמדת וכיום היא פורצת דרכים בהבנת השפעת הרוח על הנפש.

בידע הביוגרפי, אשר נמסר על ידי ד"ר רודולף שטיינר, מייסד האנתרופוסופיה, הרובד הרוחי אינו מושג ערטילאי, אלא רובד שקיימים בו חוקים הניתנים להשגה ולחקירה מודעת, ובהבנת חוקיות זו, טמון מפתח להבנת מסע החיים הייחודי של כל אדם.

מכאן שהבנת הביוגרפיה האינדיבידואלית של האדם, רואה בכל נסיבות החיים הפנימיות והחיצוניות , השתקפות של תהליך ייחודי רוחני. כל המצוקות הנפשיות ואתגרי החיים, הינם סימני דרך במסעו של האדם אל עבר אישיות בעלת זהות רוחנית , אוטונומית , מודעת ויוצרת. היועץ הביוגרפי רואה בנועץ ישות גופנית נפשית רוחנית. הוא פוגש באמצעות הסיפור הביוגרפי את נסיבות חייו הפנימיות והחיצוניות של הנועץ ותורם להתפתחותו הרוחנית -נפשית. במהלך הייעוץ, עולה למודעות הדינמיקה בין החוקיות הקוסמית האוניברסלית לבין הביוגרפיה האינדיבידואלית , דינמיקה היוצרת את הפן הייחודי למסעו של כל אדם.

לב העבודה הביוגרפית, הינו מציאת החוט העובר בכל האירועים, הבחירות והמשברים. המשברים שהייעוץ הביוגרפי מתייחס אליהם הינם משברים

 
 

לפרטים נוספים והרשמה: גלי 052-7499755, איריס054-4929661. דוא"ל mhahita@gmail.com